Kapadokya Atv Safari


Kapadokya Atv Safari

Kapadokya’da ATV ile Safari Heyecanı!

Bu tur başka tur! Daha önce yaptığınız turları unutun. Tarih ve doğanın iç içe geçtiği Kapadokya’da büyük bir heyecana ve eğlenceye hazır olun. Kapadokya’nın saklı cennetini unutulmaz kılmak için turumuzu ATV ile yapıyoruz. Burada ki amaç hem tarihi mirasımızı öğrenmek, hem de ATV Safari deneyimini sunmak.

ATV Safari nedir?

ATV safariyi bir sürüş sporu olarak ifade edebiliriz. 4 tekere sahip olan ATV aracı, gündelik hayatın monotonluğundan kopmak isteyenler için üretildi. Tamamen hobi amaçlı kullanılan bir araçtır. Motor kullanmaktan korkan kişiler de ATV’yi rahat bir şekilde sürebilir. Bu bakımdan motor deneyimini bir kez olsun yaşamayı hayal edenler ATV safariyle bunu gerçekleştirebilirler.

ATV Safariyi herkes yapabilir mi?

Uzmanlar eşliğinde yapılan safari turlarına 16 yaşından büyük kişiler katılabilir. Ehliyet ve daha önce taşıt sürme gibi deneyime ise ihtiyaç yok. ATV kolay kullanılabilen bir yapıya sahip olduğundan kısa sürede herkes ATV uzmanı oluyor. Tur başlamadan önce uzman ekip tarafından ATV kullanımıyla ilgili bilgiler veriliyor. Koruyucu dizlik ve kasklar takılıyor. Sonra heyecan iliklere kadar hissediliyor!

Neden Kapadokya?

Aslında önce neden ATV ile böyle bir tur düzeleme ihtiyacı hissedildiğine cevap verelim. İnsanlar modern hayatın sıradanlığına kapılmış durumdalar. İş hayatının yoğunluğu içerisinde biraz da olsa tatil imkanları oluyor. Birkaç günlük tatil sürecinde herkes farklı bir deneyim ve heyecan yaşamak istiyor. Tabiri caizse tatilciler, aylardır süren iş ve şehir hayatının sıradanlığını 2-3 günlük tatilde atmayı hedefliyor. Sıradanlıktan kurtulmak için ATV safari, şehir hayatının betonarme yığınlarından kurtulmak, doğa ve tarihi manzaralarla doyuma ulaşmak içinse Kapadokya!

Ülkemizin en gözde yerlerinden birisi Kapadokya!

Kapadokya doğa faaliyetlerinin mükemmel bir eseri. Ateş de var, toprak da var, su ve rüzgar da var ünlü Kapadokya bacalarının oluşumunda. Bu nedenle dünyanın her yerinden bu mükemmel doğa manzarasını görmeye gelenleri görebilirsiniz bölgede. 60 milyondan fazla yıl önce oluşmuş. Bu zaman insanın hayrete düşmesine sebep oluyor. Tabi bu bölgeyi değerli kılan sadece doğa faaliyetleri değil. Tarihi hareketlilikte bu gölgede çok yaşandı. Kapadokya birçok medeniyete ev sahipliği yaptı. Merkezi bir yer oldu.
Kapadokya’da medeniyet izleri hakim, Peri bacalarının içerisine ev yapan insanlar, buralara hakim olan Hititler, Roma zulmünden kaçan Hıristiyanlar ve bölgede yaşamış diğer medeniyetler. Bacaların kimisini kah ev yaparken, kimilerini de tapınacak mabet haline getirmişler. Peri bacalarında bunun izlerini görmeniz mümkün olacak. ATV Safari turuyla Kapadokya’nın en gözde yerlerinden peri bacalarını görecek ve tur rehberinin mükemmel sunumuyla hakkında fazlasıyla bilgi sahibi olacaksınız. ATV safari turuyla heyecan peri bacalarıyla sınırlı kalmayacak. Bölgenin gözde yerlerinden olan Avanos, Ürgüp, Akvadi, Ortahisar kaleleri, Aynalı kilisesi, Derinkuyu ve daha birçok güzelliğin temaşa edilmesi mümkün olacak.

Kapadokya ATV Safari turuna hazır mısınız?

Tarihi mirasımızı görmek, doğadan kopmamak, biraz da heyecan yaşamak için Kapadokya ATV safari turuna ilgi her geçen zaman büyüyor.
Unutma! Stresten uzaklaşmak için doğayla yakınlaşmak gerekiyor. Sıradanlıktan kurtulmak da farklı deneyimlerle mümkün olabiliyor. Yabancı ve yerli turizmcilere sunulan Kapadokya ATV safari turu güzel bir günün başlangıcı olacak.

Rezervasyon için iletişime geçebilir ayrıca detaylı bilgi alirsiniz.