Kapadokya Türk Hamamı


Kapadokya Türk Hamamı Kendisine has banyo kültürü sayesinde tüm dünyada bilinen Türk hamamı, Kapadokya’da tüm orijinalliğiyle yerli ve yabancı turistlere yaşatılıyor!

Yüzyıllara dayanan bir miras…

Birçok milletin kendisine has banyo kültürleri var. Bu kültür farklılıkları içerisinde en eski banyo kültürü Türklere dayanıyor. Hamam tarzına benzeyen banyo kültürünün her ne kadar M.Ö 5.yüzyılda Atina’da rastlanıldığı söylense de, bu kültürü kurumsallaştıran ve yaşatan tek millet Türkler olmuştur. Özellikle İslam dininin kabul edilmesinden sonra temizliğe ve suya farklı bir önem atfedilmiştir. Bu durum hamam kültürünün oluşturulmasında etkili olmuştur.
Türklerin Anadolu’ya gelişleri de hamam kültürünün ritüellerinin oluşmasını sağladı. Bizans ve roma geleneklerinin de bu ritüellerin oluşmasında etkili olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ancak Türklerin kendilerine has mimari yapısı, işleyişiyle hamam kültürü başlı başına bir Osmanlı geleneksel motiflerini barındırır.

Hamam bir zevk mi, merak mı?

Her ne kadar modern hayat içerisinde hamamlar bir kültürel miras olarak kalsa da, birçok kişi hamam sefası yaşamak için çevresindeki hamamları öğrenmektedir. Kimileri de sadece meraklarını gidermek adına hamamları gezmektedir.
Peştamallarla birçok filmde ve dizi de hamam kültürünün hatırlatılması bu merakın iyice artmasını sağlamıştır. Hamamların kendisine has özellikleri, modern Türk neslinin de dikkatini çekmeye başladı.

Her şey orijinal…

Kapadokya Türk hamamı, merak duyanlar veya hamamdan büyük bir haz duyanlar için tamamen Türk hamam geleneğine uygun hizmet sunarak misafirlerine mükemmel bir deneyim sunuyor. Peştamallar, göbek taşı ve tellaklardan oluşan geleneksel Türk hamamına sizleri de bekleriz!

Mükemmel bir fayda

Türk hamamı terlemeye dayalı bir temizlik sistemi sunar. Göbek taşına yatarak terlenmesi vücut gözeneklerinin açılmasını sağlar. Tellak ise vücudun kendisine gelmesi için mükemmel bir mesaj yapar. Bu kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Modern hayatın vermiş olduğu stres bu şekilde son bulur. Vücudun gözeneklerinin açılması, kişinin kendisini daha diri ve enerjik hissetmesine sebep olur. Sıcak ve soğuk arasında tur atmak, insanı kendisine getirir. Terleme sayesinde vücuttaki toksinler atılır. Gevşeme sağlanır. Yağlar yakılır. Türk hamamının modern banyolardan çok daha farklı nitelikleri vardır. Kendisine has yapısıyla Kapadokya Türk hamamı sizleri misafir etmeye hazır. Şifa bulmak ve Türk hamamının muhteşem sırrına vakıf olmanın tam zamanı.
Rezervasyonu için hemen iletişime geçebilirsiniz.